10 Haziran 2012 Pazar

İSİM ŞEHİR HAYVAN, Yılmaz Özdil

İSİM ŞEHİR HAYVAN, Yılmaz Özdil
İSİM ŞEHİR HAYVAN
Yılmaz Özdil
Eminim, kıvrak zekası ve usta kalemiyle, Yılmaz Özdil'i tanırsınız. Hürriyet Gazetesinde köşe yazarıdır. "Aaa, ilk defa duyuyorum" mu diyorsunuz? Yazık öyleye, hemen bugünden başlayın ve hatta bu kitabı alarak geçmişte yazdığı köşe yazılarını okumaya başlayınız.

Okurken, duygulanmak da gülmek de garanti! Ülkemizin ve hatta dünyanın meselelerine parmak basmak bir kenara, gözüne gözüne sokuyuyor, kendi üslübuyla. Yeni bir Yılmaz Özdil okuyucusuysanız, yazılarını tek seferde anlamak zor gelebilir. Okuması kısa ama düşünmesi uzun köşe yazıları yazar. Vatanını seven bireylerin, Yılmaz Özdil yazılarını okuduğunda belki, "zaten bunları biliyoruz" diyebilirler. En azından Türkiye'de her iki kişiden birinin göremediği kahbelikleri, daha görünür kılmak adına kimi sert kimi okşayıcı yazılarla karşılaşıyoruz.

Anlayana davul zurna saz, anlamayana sazı soksan az!

Çok uzun uzun yazmaya gerek yok. Üstad bile az az yazarak, uzun uzun düşündürmeyi hedeflemişken, bana uzun uzadıya yazmak hiç yakışmaz. Bu adamı okuyun, okutturun.. Olmadı bi vibratörlü saz hediye edin, "okumak ve anlamak istemiyoruz" diyenlere ;)

Saygılar efendim..
Yorum Gönder